Toyota BJ45 "Ugly Duckling"
Land Cruiser 40, został zapamiętany i polubiony przez tysiące użytkowników na świecie. Dlaczego stał się kultowym wręcz autem o którym marzy wielu fanów klasycznej motoryzacji? Może odpowiedzia na to pytanie jest fakt, że wraz z tym modelem Land Cruiser stał się naprawdę globalnym autem, sprzedawanym na całym świecie? Na pewno popularności dodała mu ogromna niezawodność i trwałość która zapamiętali użytkownicy tego modelu. Pamiętacie BJ 45 Piotra Kulczyny, który takim właśnie autem przemierzył tysięce kilometrów w drodze na wschód? Poza tym czy wiecie że jego produkcja trwała aż 26 lat i zakończono ja dopiero w 1986r?
Toyota Land Cruiser J4, pierwowzór modelu, fot. fourwheeler.com
Dziś przedstawiamy własnie takie auto, jednak... w skali 1:10, sterowane radiem, równie dzielne jak pierwowzór podczas pokonywania terenowych przeszkód. Jego inspiracją był Land Cruiser podpatrzony w niedostepnym w Europie serwisie fourwheeler.com. Ta Toyota nie jest gotowym zestawem, którzy czeka na nabywcę, na sklepowej pólce. Zbudowano ją z podzespołow o jak największej trwałości, tak żeby dorównała trwałości i dzielnosci oryginałowi. Podczas budowy jego koncepcja kilka razy się zmieniała i finalnie "wyszło" to co mozecie zobaczyć na zdjęciach.
Specyfikacja
- Rama wykonana ręcznie z aluminium 3 mm na wzór ramy Vaterra Ascender
- Mosty Vaterra Ascender z przerobionym wyjściem osi napędowej na standardowe fi 5 mm,
- Przekładnia Vaterra Ascender,
- Wały napędowe Traxxas,
- Silnik szczotkowy 35T,
- Serwo: Savox
- ESC Hobbywing Quicrun 1060,
- Felgi SSD 1,9 Assassin,
- Opony Pitbull Rrock Beast 1,9 cala,
- Wyciągarka z serwa,
- Amortyzatory RC4WD King Offroad: przód 90 mm, tył 70 mm,
- Ascender Rear Shock Relocation Kit od GCM
- Zawieszenie na linkach (4-link suspencion),
- Karoseria: Zabawka firmy Wader + elementy wykonane z HIPS,
- Klatka bezpieczeństwa lutowana ze stalowych przewodów hamulcowych fi 4,75 mm, zderzak z blachy 0,5 mm, malowane proszkowo,
- Figurka kierowcy Hasbro Marvel Legends - Stan Lee.
Autor projektu: Szymon Pirx Swierczyna