2020 rok nie jest dobrym okresem dla branży targowej. Niektórzy jednak podchodzą do tematu kreatywnie i zamiast odwoływać targi, przenoszą je do sieci. Tak zrobili organizatorzy słynnych targów samochodów modyfikowanych SEMA (Specialty Equipment Market Association). Na internetowej wystawie SEMA360 Showcase Toyota pokazała potężną terenówkę zbudowaną na pick-upie Tacoma.

2020 sema 4wd overland ready tacoma 03

Korzystając z rosnącej popularności overlandingu, redaktorzy 4WD Toyota Owner Magazine opracowali własną wizję najlepszej off-roadowej wyprawówki. Overland-Ready Tacoma to wymarzone auto na wielodniowe rekreacyjne wyprawy przez najbardziej niedostępne tereny, gdzie świetne właściwości terenowe oraz słynna niezawodność i trwałość pick-upów Toyoty okazują się niezbędne. Twórcy auta pomyśleli także o wygospodarowaniu miejsca na sprzęt dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – w tym mocowania na rowery, kajaki oraz sprzęt kempingowy i turystyczny.

2020 sema 4wd overland ready tacoma 14

Bazą do modyfikacji stała się Toyota Tacoma w wersji TRD Pro. Jej seryjny silnik V6 3,5 l został doposażony w kompresor Magnuson Superchargers Roots-type TVS1900, który zwiększył moc z 282 KM do 375 KM. Samochód otrzymał zawieszenie gwintowane ToyTec BOSS Aluma 2.5 Series, terenowe amortyzatory, blokadę mechanizmu różnicowego Toyota E-locker, dolne wahacze CBI Offroad Fabrication, aluminiowe i stalowe osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz górne wahacze Camburg Engineering. We wsiadaniu do auta pomagają boczne stopnie rurowe DOM, a po zakopaniu się w piachu lub błocie można zdjąć z bagażnika dachowego trapy MaxTrax MKII.

 

2020 sema 4wd overland ready tacoma 04

 

By jeszcze lepiej przygotować samochód do off-roadu, zamontowano opony BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 255/85R16 na felgach o wymiarach 16×8 cali. Koła 704 Trail Series wykończone w czarnym macie dostarczyła marka Method Race Wheels. Z tyłu zamontowano stalowy zderzak T3 Swing Arm Series, zaś z przodu aluminiowy zderzak CBI Offroad Fabrication T3, a pod nim wyciągarkę ComeUp SEAL Gen2. Na dach trafił bagażnik CBI Offroad Fabrication Prinsu Cab Rack oraz dodatkowe oświetlenie w postaci 40-calowej listwy SR Pro LED.

 

2020 sema 4wd overland ready tacoma 08

 

Twórcy Overland Tacomy zadbali również o to, żeby podróżnik mógł spędzić więcej czasu z daleka od cywilizacji. Dlatego samochód otrzymał kompresor powietrza PowerTank PT10, dodatkowy 15-litrowy zbiornik paliwa Rotopax, 7,5-litrowy zbiornik na wodę, również marki Rotopax, ręczny podnośnik oraz namiot dachowy Yakima SkyRise.

2020 sema 4wd overland ready tacoma 01

Zespół 4WD Toyota Owner Magazine zadbał o to, żeby tak ułożyć wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia, aby auto tworzyło jak najbardziej zwartą bryłę i wszystko było na swoim miejscu. Każdy elementy tuningu i wszystkie akcesoria to produkty z wyższej półki, dobierane pod kątem solidności i niezawodności, aby dorównać pod tym względem niezniszczalnej Tacomie i reputacji Toyoty.

2020 sema 4wd overland ready tacoma 09

 

Overland-Ready Tacoma powstała z myślą o targach SEMA, ale jej twórcy chcą sprawdzić ją także na wyprawie poza szlakiem. Dlatego nawiązali współpracę z influencerami – kucharzem Adamem Glickiem i twórcami kanału Last Line of Defense na YouTube – którzy niedługo zaczną publikować materiały ze swoich przygód za kierownicą auta.