Toyota Land Cruiser serii 70 to wciąż poszukiwany i chętnie kupowany model. Po ostatnich problemach z zamówieniami, ze względu na niewysytarczjącą produkcję w Japonii, ostatnie sztuki dostępne w Europie oraz egzemplarze używane zyskują na wartości. W Polsce można jeszcze dostać pojedyncze auta w firmie Cars Dubai. Natomiast opisywany samochód pojawił się w ogłoszeniu na niemieckim portalu Buschtaxi.org. Jest to model 79, czyli pickup z pojedynczą kabiną z zamontowaną przestrzenią kamperową firmy 50TEN.

 

LandCruiser79 50TEN 02

 

Wystawiony na sprzedaż samochód jest prawie nowy. Data rejestracji to grudzeń 2021, a na liczniku jedynie 2300 km. Właściciel jeszcze go nie dokończył, ale jak to czasami w życiu bywa, niestety musi się go pozbyć. To na pewno ciekawa propozycja dla kogoś, kto ma podobne zamiary na budowę auta wyprawowego.

Interesującym rozwiązaniem jest sam dobór bazy, czyli wersji J79. Najbardziej popularne wyprawówki są budowane na "Buschtaxi J78", ale montaż kabiny kamperowej od firmy 50TEN wymagał właśnie wersji pickup. Sama kabina też jest ciekawa, choć możemy ją obejrzeć jedynie na zdjęciach. Oferuje dużą przestrzeń bagażową, do dokończenia według własnego uznania oraz miejsce do spania z podnoszonym dachem. Do tego markiza 270 stopni na dwumetrowym ramieniu.

 

LandCruiser79 50TEN 03 LandCruiser79 50TEN 04

LandCruiser79 50TEN 05

 

Z dodatkowych akcesoriów samochód posiada między innymi wmocnione zawieszenie +400kg, zderzak ARB z oświetleniem i wyciągarką, blokady mechanizmów różnicowych, 2 zbiorniki paliwa po 90 litrów, zbiornik na wodę 120 litrów, 2 dodatkowe koła z oponami AT.

Cena zestawu to 92 000 euro. Samochód jest zarejestrowany i gotowy do jazdy lub dalszych modyfikacji.

 

Link do ogłoszenia na portalu buschtaxi.org