Toyota co roku pokazuje na targach modyfikowanych samochodów SEMA nie tylko projekty firmowane przez Toyota Gazoo Racing czy TRD. Na stoisku w Las Vegas Convention Center robi miejsce także dla pasjonatów modyfikujących samochody marki według własnego pomysłu. W tym roku z zaproszenia Toyoty skorzystała rodzinna firma Patriot Campers spod Brisbane i przywiozła do Las Vegas model LC79 Supertourer. Tak Australijczycy zabierają się za overlanding.

 

Toyota LC79 Supertourer 02

 

Justin Montesalvo, właściciel Patriot Campers, odwiedził targi SEMA w 2021 roku i pełen nowych pomysłów wrócił do domu z postanowieniem, że przy najbliższej okazji pokaże na słynnej amerykańskiej wystawie własne konstrukcje. Jego marzenie spełniło się już rok później. Na tegorocznych targach SEMA obok sportowych i terenowych aut Toyoty, takich jak Trailhunter Concept, stanął LC79 Supertourer zbudowany przez Patriot Campers.

 

Toyota LC79 Supertourer 03

 

Za bazę posłużył Land Cruiser serii 70  – ikoniczna terenówka do ciężkiej pracy. Bez tego samochodu trudno sobie wyobrazić motoryzację na południowej półkuli. W Australii Siedemdziesiątki można spotkać wszędzie – w kopalniach, kamieniołomach, na farmach, we flotach służb oraz oczywiście w garażach pasjonatów off-roadu. Trudno się dziwić, że Montesalvo wraz ze swoim zespołem właśnie na tym modelu zbudował wyprawówkę, którą każdy Australijczyk chciałby przemierzać odległe zakątki Outbacku.

LC79 Supertourer to samochód wyprawowy w pełni przygotowany do podróży off-the-grid. Ekipa Patriot Campers zaczęła od wydłużenia podwozia modelu LC 70 Series GLX o 11,8 cali, aby przystosować je do montażu zabudowy Supertourer. Potem przyszedł czas na tuning silnika i zawieszenia oraz terenowe koła i opony, które poradzą sobie z bardzo różnymi warunkami drogowymi i off-roadowymi. Następnie zamontowano snorkel, światła LED na dachu i wyciągarki z przodu i z tyłu.

 

Toyota LC79 66 Megatourer 05

 

W wyposażeniu dającym komfort w czasie długich podróży znalazł się system przechowywania bagaży, kuchenka, wysuwana lodówka, bagażnik dachowy z zamontowanym na nim namiotem, niewielki baldachim, kompresor powietrza, zbiornik na wodę oraz systemy nawigacji i komunikacji.

 

Toyota LC79 Supertourer 04

 

Dla tych, którzy lubią w podróży trochę więcej wygód, ekipa dodała przyczepę Patriots Campers X3 Trailer. Na niej też znajduje się namiot, ale ogrzewany. W przyczepie są też wewnętrzne i zewnętrzne schowki na bagaże, duża zewnętrzna kuchnia, 75-litrowa wysuwana lodówko-zamrażarka, 130-litrowy podwójny zbiornik na wodę dostarczający kranu na zlewie ciepłą i zimną wodę, a do tego konwerter, bateria żelowa i panel fotowoltaiczny.