Właściciele Lexusów GX i LX, ale także innych modeli marki mogą skorzystać z wyjątkowego programu gwarancyjnego Lexus Relax. Warunek? Auto musi mieć mniej niż 10 lat i przebieg poniżej 185 tys. km, a także pochodzić z europejskiej dystrybucji.

O legendarnej niezawodności i wytrzymałości aut Lexusa nikogo przekonywać nie trzeba. Coroczne rankngi Consumer Reports potwierdzają, że japońska marka premium wyróżnia się ponadprzeciętną jakością. Wprowadzenie nowego programu gwarancyjnego pod hasłem Lexus Relax to dowód na to, że firma ma przekonanie co do oferowanych produktów. Co więcej, nowy program gwarancyjny jest dostępny dla dużej grupy właścicieli Lexusów.

Lexus Relax także dla modeli LX i GX

Lexus Relax to program gwarancyjny, który obejmuje samochody, którym skończył się już okres standardowej gwarancji producenta. Auto nie może być jednak starsze niż 10 lat, a przebieg musi być mniejszy niż 185 tys. km. Szczególnie istotny jest fakt, że programem mogą być objęte auta, które zmieniały właścicieli, a także mają zagraniczną przeszłość, o ile są to egzemplarze z europejskiej produkcji, co ucieszy część właścicieli terenowych modeli GX i LX. Lexus nie wymaga także tego, by auto miało ciągłość historii serwisowej w jego ASO.

Lexus gx gwarancja relax 2

Lexus Relax - warunki

Warunkiem przystąpienia do programu Lexus Relax jest wykonanie przeglądu okresowego w stacji Lexusa zgodnie z zaleceniami producenta. Taki przegląd w ramach Lexus Relax nie wiąże się z dodatkowymi kosztami czy formalnościami. Auto po przeglądzie zyskuje ochronę, w zależności co nastąpi wcześniej, na kolejnych 15 tys. km lub rok.

Program Lexus Relax oferowanych jest we wszystkich autoryzowanych serwisach Lexusa. Obejmuje on zarówno auta z napędami hybrydowymi, jak i te z silnikami spalinowymi. Gwarancja nie obejmuje części eksploatacyjnych, a jej dokładne warunki można sprawdzić na oficjalnej stronie Lexusa. Naprawdy dokonywane w ramach programu dokonywane są z zastosowaniem oryginalnych części.

Lexus Relax jest programem ogólnoeuropejskim. To oznacza, że gwarancja działa także w wielu innych krajach, gdzie przedstawicielstwa Lexusa funkcjonują pod parasolem Toyota Motor Europe. W przypadku zagranicznej naprawy w ramach tego programu, w Polsce dokonana refundacja naprawy na podstawie faktury z zagranicznego serwisu.