Toyota Corolla Cross i Lexus NX350h to najlepsze auta w swoich segmentach i dwa z 10 najlepszych samochodów na amerykańskim rynku. Oba SUVy znalazły się w rankingu „Best Cars of the Year: 10 Top Picks of 2023” Consumer Reports.

Największa i najbardziej ceniona amerykańska organizacja konsumencka podkreśla, że wskazała w swoim zestawieniu wyjątkowe modele, które spełniają najwyższe standardy wydajności, właściwości jezdnych, bezpieczeństwa i niezawodności oraz pod każdym innym względem.

W kwestii samochodów Amerykanie wiedzą, co dobre. W ich największej organizacji konsumenckiej, Consumer Reports, rodzime konstrukcje nie mają taryfy ulgowej, a ankietowani użytkownicy oraz eksperci CR mówią, jak jest. Instytucja ta tak bardzo dba o niezależność, że nie tylko nie akceptuje reklam, ale wręcz kupuje do testów własne egzemplarze samochodów ze składek członkowskich. Potem ogląda je z każdej strony, sprawdza każdy szczegół i testuje do granic na własnym torze według własnych, wypracowanych przez dekady procedur. Trudno się więc dziwić, że dla amerykańskich konsumentów werdykty Consumer Reports są niemal jak wyrocznia, a jego rankingi najlepszych produktów, oceny jakości i niezawodności czy testy właściwości jezdnych i zużycia paliwa są czytane z ogromną uwagą. 

Consumer Report Lexus NX 1

W najnowszym rankingu 10 najlepszych samochodów z rocznika 2023 Consumer Reports Toyota jest jedyną marką reprezentowaną przez więcej niż jeden model. Laury otrzymały aż trzy auta naszej ulubionej marki – Corolla Cross, Corolla Hybrid i Camry Hybrid. W dodatku listę tę uzupełnia Lexus NX350h, a to już prawdziwy wyczyn Toyoty jako producenta. Tegoroczni zwycięzcy pokonali ponad 200 modeli z rocznika 2023, które Consumer Reports przetestował w ostatnich miesiącach. Każde z wyróżnionych aut reprezentuje jeden z kluczowychsegmentów dla amerykańskich kierowców, a świetne wynikiw testach drogowych łączy ze wzorową niezawodnością, satysfakcją klientów i topowym bezpieczeństwem. „Mówiąc najprościej, wskazaliśmy pojazdy, które nasi eksperci z entuzjazmem poleciliby rodzinie i przyjaciołom” – deklaruje redakcja Consumer Reports.

Consumer Report Toyota Corolla Cross 2

Toyota Corolla Cross to według analiz Consumer Reports najlepszy kompaktowy SUV z rocznika 2023 roku. Jest praktyczny iprzestronny, ma duży bagażnik i na tyle duży prześwit, że wygodnie się do niego wsiada i łatwo pokonuje krawężniki. Napęd Hybrid Dynamic Force 2,0 l piątej generacjirozwijający 197 KM mocy rozpędza auto do setki w 7,6 s(FWD) lub nawet w 7,5 s (AWD-i). Jak na hybrydę Toyoty przystało, zużycie paliwa jest wyjątkowo niskie – od 5,0 l/100 km wg WLTP. Z opcjonalnym napędem na cztery koła AWD-i Corolla Cross jest jeszcze bardziej uniwersalna, stabilna i bezpieczna. Pod względem niezawodności Consumer Reports przyznał jej najwyższą ocenę 5 na 5. Na długiej liście standardowego wyposażenia jest m.in. Toyota Safety Sense trzeciej generacji, którego skuteczność potwierdza 5 gwiazdek Euro NCAP.

Consumer Report Lexus NX 2

Lexus NX 350h jest w ocenie Consumer Reports najlepszym luksusowym SUV-em. Średniej wielkości SUV Lexusa jest napędzany przez 243-konny układ hybrydowy z silnikiem 2,5 l, również dostępny z napędem na przód lub na cztery koła E-FOUR. W niezależnych testach Consumer Reports Lexus NX wypadł wyjątkowo korzystnie w kwestii zużycia paliwa w porównaniu z innymi SUV-ami tego segmentu, a do tego wykazał się wysoką kulturą pracy układu napędowego i precyzyjnym, pewnym prowadzeniem. Eksperci organizacji zwrócili też uwagę na wygodne fotele, dobrej jakości wykończenia wnętrza, bogate wyposażenie w standardzie i przestronną tylną kanapę. „NX to zachwycający luksusowy SUV, którego kierowcy docenią za wysokiej jakości wnętrze i praktyczność” – czytamy w podsumowaniu.