Tanuki to nowa zabudowa z dachem sypialnym, którą Toyota oferuje dla modelu Toyoty PROACE Verso w odmianie Long. Powstała we współpracy Toyoty z doświadczonymi firmami AE Conversions oraz Escape Vans i przekształca vana Toyoty w funkcjonalnego kampera. Przyglądamy się bliżej kempingowej nowości od Toyoty.

Rodzinny van zmienia się w kampera

Zabudowa Tanuki dla Toyoty PROACE Verso Long to kompletny pakiet modyfikacji i akcesoriów, które zamieniają rodzinnego vana w kampera. Po konwersji samochód otrzymuje w standardzie:
• specjalną okleinę w górnej części nadwozia w białym, perłowym kolorze oraz towarzyszące jej emblematy na drzwiach oraz klapie bagażnika,
• dach sypialny z podnoszonym łóżkiem i funkcją Panorama View,
• obrotowe przednie fotele (dostępne tylko w samochodach z elektrycznym hamulcem ręcznym),
• ogrzewanie postojowe Webasto ze sterowaniem przy kierownicy oraz możliwością zdalnego sterowania za pomocą̨ aplikacji mobilnej,
• łóżko dolne o powierzchni 210 x 135 cm montowane na szynach w miejscu 3. rzędu siedzeń́, wysuwaną platformę na bagaże ze schowkiem oraz 2 rozkładanymi krzesłami kempingowymi.

LandCruiser PL PROACE Tanuki 02

Toyota PROACE Verso Tanuki – wyposażenie opcjonalne

 Kamper Toyoty może otrzymać również wyposażenie opcjonalne. Na liście znajdziemy takie elementy jak:
• rozwijana przy pomocy korbki markiza,
• montowany na tylnej klapie bagażnik na 2 rowery,
• 2 szyny AirLine na dachu sypialnym.
• belki poprzeczne do wspomnianych szyn,
• elastyczny panel solarny o mocy 150 W mocowany na dachu sypialnym.

Ile osób pomieści Toyota PROACE Verso z zabudową Tanuki?

Po konwersji w samochodzie mogą spać nawet 4 dorosłe osoby – 2 we wnętrzu samochodu oraz kolejne 2 w przestrzeni sypialnej na dachu.

LandCruiser PL PROACE Tanuki 04

PROACE Verso Tanuki – jakie są wymiary kampera Toyoty?

Zabudowę Tanuki możesz mieć w Toyocie PROACE Verso z nadwoziem Long, czyli w najdłuższym wariancie tego modelu. W wersji fabrycznej – czyli przed konwersją i bez dodatkowych akcesoriów, takich jak bagażnik na rowery czy dach sypialny, wymiary auta są następujące: 

długość – 5309 mm,
szerokość – 1920 mm,
wysokość – 1910 mm.

Ponadto tylna część kabiny ma długość 2763 mm i wysokość 1339 mm. 

Dwa napędy do wyboru i kilka opcji wyposażenia

Toyota PROACE Verso jest dostępna z dwoma napędami do wyboru. Oba bazują na silnikach wysokoprężnych. Cennik otwiera wariant 2.0 D-4D o mocy 140 KM z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Mocniejszy 177-konny silnik 2.0 D-4D jest z kolei oferowany z 8-biegową skrzynią automatyczną. Osoby myślące o zakupie vana Toyoty mają też dużą swobodę w kwestii doboru wyposażenia. PROACE CITY Verso Long jest oferowany w czterech wersjach – Combi, Business, Family oraz wersji VIP w standardzie premium.

LandCruiser PL PROACE Tanuki 05
Kamper Toyoty z imponującą gwarancją

Zabudowa Tanuki jest oryginalnym, polskim projektem. Nabywając ją w autoryzowanym salonie Toyoty, możesz liczyć na wszystkie korzyści związane z zakupem auta. Zabudowa będzie ujęta na fakturze w cenie samochodu, objęta gwarancją PRO na 3 lata lub milion kilometrów (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze) oraz wybranym przez Ciebie finansowaniem auta. Odbierając Toyotę PROACE Verso Tanuki z salonu, otrzymasz auto gotowe na przygodę. Kamper Toyoty będzie miał zamontowaną zabudowę i wybrane przez Ciebie akcesoria.

Zabudowa Tanuki w używanym aucie

Zabudowę Tanuki można zamówić także do używanych egzemplarzy PROACE Verso Long z aktualnego roku modelowego. W takiej sytuacji elementy samochodu kempingowego też zostaną objęte gwarancją PRO na trzy lata lub milion kilometrów.

LandCruiser PL PROACE Tanuki 03