Lexus NX 450h+ zadebiutował w 2022 roku i od razu stał się nowym punktem odniesienia w swojej klasie, zdobywając silną pozycję na brytyjskim rynku. Po raz drugi z rzędu model docenilo też jury konkursu Carbuyer Best Awards przyznając mu tytuł najlepszego dużego SUV-a typu plug-in. Dzięki nieporównywalnemu, 15-letniemu doświadczeniu i know-how w produkcji zelektryfikowanych samochodów segmentu premium pierwsza hybryda plug-in marki łączy osiągi z wydajnością na poziomie trudnym do osiągnięcia dla większości rywali. Luksusowy SUV Lexusa jest w stanie nie tylko dalej i dłużej poruszać się w bezemisyjnym trybie elektrycznym, ale pozostaje superoszczędny po przełączeniu pracy napędu w tryb pełnej hybrydy.

LandCruiser PL Lexus NX 01


„Lexus NX to pod każdym względem świetny samochód – zarówno w wersji hybrydowej, jak i jako hybryda plug-in. Model NX 450h+ podnosi poprzeczkę w segmencie za sprawą dużego zasięgu w trybie elektrycznym, dobrze wyciszonej, wygodnej kabiny i fantastycznych rozwiązań technologicznych” – oceniło jury konkursu.

NX jest od 2015 roku najlepiej sprzedającym się modelem marki w Wielkiej Brytanii. Wersja NX 450h+ z napędem hybrydowym typu plug-in zadebiutowała wraz z drugą generacją auta. Układ składający się z 2,5-litrowego silnika spalinowego, napędu elektrycznego i hybrydowej przekładni połączono z baterią o pojemności 18,1 kWh. Łączna moc 309 KM pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Zużycie paliwa wynosi od 0,9–1,1 l/100 km w cyklu WLTP, a średnie emisje CO2 są na poziomie od 20–26 g/km. Dzięki mocnej baterii litowo-jonowej oraz wysokiej wydajności układu zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym sięga 70–74 km wg WLTP, a w mieście dystans w bezemisyjnym trybie EV zwiększy się nawet do 89–97 km. NX 450h+ w standardzie ma wydajny napęd na cztery koła E-Four, który wykorzystuje dodatkowy silnik elektryczny, napędzający tylną oś, gdy jest to potrzebne.

W gamie Lexusa NX jest dostępny także model NX 350h z klasyczną hybrydą. Auto ma 243 KM łącznej mocy i występuje z napędem na przód lub z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR. Auto zużywa średnio od 5,6 l/100 km w wariancie przednionapędowym oraz od 5,9 l/100 km z napędem AWD. Lexus NX oferuje kompletny zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, nowe multimedia oraz wysokiej klasy wykończenie wnętrza.

LandCruiser PL Lexus NX 03


Lexus NX wielokrotnie nagradzany

Od swojego rynkowego debiutu Lexus NX drugiej generacji zbiera nagrody i wyróżnienia. Magazyn „What Car?” w styczniu 2022 roku przyznał autu tytuł Hybrydy Plug-In Roku, a we wrześniu NX 450h+ wygrał plebiscyt „What Car? Electric Car Awards” w kategorii dużych hybrydowych SUV-ów. Ponadto w lipcu samochód został wybrany najlepszym średniej wielkości SUV-em w plebiscycie „Auto Express”, francuski „Kilomètres Entreprise” uznał NX-a za najlepszego SUV-a dla biznesu, a na Węgrzech w konkursie na samochód roku model wygrał w kategorii dużych SUV-ów.