Portal Lexus Enthusiast dotarł do informacji, że japoński producent samochodów luksusowych zarejestrował w Europie znak towarowy RX350L, co sugeruje, że firma zamierza wprowadzić na rynek wydłużoną wersję tego modelu.

 

 

fot: lexusenthusiast.com

Tradycyjnie dodatkowa litera L na końcu symbolu modelu oznacza wersję o zwiększonym rozstawie osi – na przykład Lexus LS 600h L to wydłużona odmiana flagowej, hybrydowej limuzyny LS 600h, zapewniająca pasażerom większy komfort podróżowania dzięki powiększonej kabinie.

W przypadku Lexusa RX wydłużenie nadwozia umożliwiłoby dodanie trzeciego rzędu siedzeń, pozwalając przewozić większą liczbę pasażerów, na co od dawna czekają klienci. Prace nad nową wersją bestsellerowego modelu potwierdza fakt zaobserwowania w ubiegłym roku zamaskowanego prototypu RX podczas prób drogowych w Kalifornii.

Lexus RX, który w momencie debiutu pierwszej generacji zdefiniował nowy segment luksusowych samochodów SUV, od początku sprzedaży pozostaje najchętniej kupowanym modelem w 26-letniej historii marki – do chwili wprowadzenia na rynek w ubiegłym roku najnowszej, czwartej generacji samochodu sprzedano ponad 2,2 miliona egzemplarzy.