ANCAP, australijski odpowiednik Euro NCAP, przyznał pięć gwiazdek Toyocie Land Cruiser serii 70. Model obecny na rynku od 32 lat przeszedł w tym roku kolejny face lifting. 

 

 

Land Cruiser 70 to najstarszy model w ofercie Toyoty na świecie – jego historia sięga 1984 roku. Model ma już zatem 32 lata, a Toyota deklaruje, że nie zamierza z niego rezygnować. Zasłużony wół roboczy wciąż cieszy się ogromną popularnością w wielu częściach świata, gdzie dzielność terenowa i niezawodność auta jest kwestią życia i śmierci. Na rolniczych terenach Australii oraz w gronie bywalców interioru jest wielu wiernych klientów Toyoty zainteresowanych kolejnymi odsłonami klasycznego Land Cruisera.

Australijski Land Cruiser 70 na  rok 2017 przeszedł niewielki lifting. Odświeżona terenówka otrzymała wzmocnione nadwozie, kontrolę trakcji i stabilizację toru jazdy oraz boczne kurtyny powietrzne i poduszkę kolanową kierowcy oraz nowe fotele. Nowoczesne rozwiązania znacząco zwiększyły bezpieczeństwo japońskiego klasyka.

 

 

„Bardzo pozytywnie odbieram to, jak Toyota odpowiedziała na oczekiwania klientów, w szczególności klientów biznesowych. Zmiany w projekcie nadwozia i poprawa bezpieczeństwa pozytywnie wpłynęły na wynik Land Cruisera w testach ANCAP – powiedział dyrektor generalny ANCAP, James Goodwin. – Kwestie bezpieczeństwa są kluczowym czynnikiem branym pod uwagę przez klientów indywidualnych i biznesowych. Większość firm wymaga, aby samochody w ich flotach oraz ich kontrahentów miały 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa. Dzięki temu poprawiają się warunki pracy w australijskich przedsiębiorstwach i zwiększa się bezpieczeństwo na drogach”.