Czy jest sens, aby fani offroadu wybierali się na targi kamperów? Teoretycznie jest to zupełnie inny pomysł na podróżowanie, ale czy na pewno? W ostatnich latach kamperowanie, modny ostatnio vanlife czy turystyka 4x4 mocno się przeplatają. A co za tym idzie - firmy operujące w tych branżach pojawiają się na takich właśnie imprezach.

 

 

 

Targi w tym roku odbywają się w terminie 30 września - 2 października w Ptak Warsaw Expo pod Warszawą. Organizator zachwala, że jego impreza jest największą tego typu wystawą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Według zapowiedzi na stronie campercaravanshow.com na targach pojawią się kampery i przyczepy, nowa strefa akcesoriów i rozwiązań dla camperów i jachtów, strefa off road, namiotowa, zabudowy oraz domków mobilnych. Co zastaniemy na targach?

RAYO OFF ROAD CENTRUM

Dla fana turystyki 4x4 to właśnie na tym stoisku znaleźć można najwięcej ciekawych rozwiązań i użytecznych gadżetów. Można obejrzeć kilka aut przygotowanych na wyprawy oraz bardzo wiele potrzebnego w podróży wyposażenia. Co najważniejsze na miejscu znajdziecie fachową poradę oraz możliwość umówienia własnego auta na potrzebne modyfikacje.

WYSTAWA KAMPERÓW I PRZYCZEP

Zgodnie z nazwą imprezy bardzo duże powierzchnie wystawowe zajmują tu wystawcy związani z tradycyjnym karawaningiem, czyli przedstawiające większe czy mniejsze przyczepy i kampery. Bardzo dużo pokazuje firma KNAUS, HYPE, MOBITECH CARAVAN CENTER. Wszystkie auta są otwarte, wszystkiego można dotknąć sprawdzić posiedzieć na fotelach. Swoje stanowiska mają tu również mniejsze firmy takie jak Camper4mountain czy CAMPIRI. Dodatkowo dla fanów caravaningu znajdzie się oferta firm wyposażeniowych, czyli dostarczających fotele kanapy, lóżka, toalety, akumulatory i inne.

 

 

Dal fanów offroadu dostępne są również kampery postawione na ciężarówkach z napędem 4x4. Także te zbudowane w busach z napędem na wszystkie koła, które obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

 

PRZYCZEPY OFFROADOWE

Wielka popularność podróżowania 4x4 spowodowała poszukiwanie wszelakich rozwiązań zwiększających komfort, w tym przyczep. Na targach pojawiła się oferta dwóch firm MATURI oraz CARBON TEAR. Obie proponują małe, zgrabne przyczepy wyposażone wewnątrz tylko w możliwość spania, a gospodarowania (kuchnia, prysznic, itp.) na zewnątrz. Poruszanie się w terenie ułatwia w obu przypadkach wahaczowe niezależne zawieszenie oparte na sprężynach.  

 

 

ZABUDOWY WYPRAWOWE NA PICK-UPY

Najbardziej efektowną zabudową na pickupa była zaproponowana przez firmę RAYO, czyli zabudowa ALUCAB. Posiada podnoszony dach i bardzo efektownie wykorzystaną przestrzeń, ze spaniem w środku i wielką ilością kieszonek, schowków, przydatnych dodatków. Dla tych, którzy nie lubią łopotu namiotu nad głową ciekawym rozwiązaniem jest propozycja firmy AZAR4. Ich zabudowa to sztywna kapsuła, która może być wyposażona nawet w łazienkę. Na targach swoje rozwiązanie zaprezentowała również firma HYENAOVERLAND. Ich rozwiązanie jest prostsze, ale też korzystniejsze cenowo w stosunku do oferty konkurencji.

 

 

ZABUDOWY SYPIALNO-SZUFLADOWE

O ich wielkiej popularności świadczy bardzo wiele stoisk oferujących możliwość zagospodarowania bagażnika systemem wyjmowanych skrzyń z zamontowanym na stałe wyposażeniem (kuchenki, lodówki, zlewy) jak i integralnymi, składanymi łóżkami. Rozwiązania takie prezentowane są zarówno dla busów, aut terenowych, a nawet osobówek. Takie rozwiązania pozwalają na zgrabne zagospodarowanie przestrzeni bagażowej auta na wyprawie.

 

 

AKCESORIA WYPRAWOWE

Wszelkiego rodzaju agregaty prądotwórcze, panele fotowoltaiczne, krzesełka, lodówki, nietłukące kieliszki i szklanki itp. czyli wszystko to, co przyda się nie tylko w przyczepie/kamperze, ale również na offroadowej wyprawie. Bardzo ciekawą ekspozycję przygotował dystrybutor firmy YETICOOL. Na jego stoisku można było zobaczyć, pomacać, otworzyć i porównać wszystkie oferowane obecnie w sprzedaży lodówki turystyczne.

 

 

PODSUMOWANIE

Czy warto w dobie dostępności wszystkiego w Internecie jeszcze fatygować się, poświęcać czas na wycieczki na tego typu wydarzenia? Moim zdaniem jak najbardziej tak. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, możliwości porównania na żywo, dotknięcia i oceny jakości oraz użytych materiałów tego czego poszukujecie.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria

2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4251
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4253
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4256
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4258
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4259
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4260
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4261
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4263
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4264
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4265
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4266
2022.010_targo_camper_caravan____2V6A4267

Pełna galeria