Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo  – Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?   "Drużyna Pierścienia"  J.R.R. Tolkien.

 

 

Przygoda zaczyna się tam, gdzie kończą się wygody i luksus codziennego, poukładanego życia. Człowiek dnia powszedniego jest jak Bilbo Baggins, przyzwyczajony do rytmu dnia i zwykłych spraw. Jednak gdy dać mu spróbować przygody, nie będzie żałował. Tak jest i z nami, zamiast siedzieć wygodnie na kanapie i zagryzać ciastka z herbatą, zupełnie niespodziewanie odkrywamy przyjemność w trudzie i błocie terenowej przygody. Tym razem było nas naprawdę wielu zważywszy, że zakładany limit 12 aut przekroczyliśmy znacznie. Kto do nas dołączył? Rodziny w swoich terenowych Land Cruiserach (i nie tylko), czasami zupełnie cywilnych, bez modyfikacji nawet podstawowych, niektórzy w lekko już przygotowanych autach.

 

 

Pierwsze, wspólnie spędzone chwile i już wiemy, że dziś na szlak wyruszy 15 załóg: cztery Toyoty J20 , dwie 150-ki i jedna 120-ka. Poza tym auta z innych stajni, głownie Jeepy i Fordy. Sobotnia trasa to 70 km wg roadbook-ka. Gdzie poprowadziła droga przygotowana dla nas przez NoMoreGps?  Do odkrycia były terenowe szlaki wiodące do Srebrngórskiej Twierdzy, podziemnego miasta Osówka, kompleksu „Włodarz” aż po sztolnie Walimskie. Finał wymagającego dnia, godzina 18.00. Ciąg dalszy uczestnicy organizują sobie już we własnym zakresie,  integrując się w dobranych w terenie grupach.

 

 

Kolejny dzień, niedziela. Tym razem pojedziemy już wspólnie startując z miejscowości Modliszów.  Trasa typowo terenowa, czyli błoto, koleiny praca wyciągarek. W efekcie dotarliśmy do jednego z wielu w tych okolicach nieczynnego tunelu kolejowego o długości 1500 m. Kolejny punkt programu to nieczynny kamieniołom a wisienka na torcie był wjazd na szczyt hałdy który był bardzo wymagającym odcinkiem.

 

 

Sytuacja jaką mamy obecnie sprzyja właśnie takiemu sposobowi spędzania czasu.  Pandemiczne ograniczenia (limit  50 osób) stoją na przeszkodzie aby zrealizować nasze wielkie marzenie, czyli kolejny Toyota Offroad Festival w czerwcu. Nie zrezygnujemy z niego na pewno, jednak w terminie 3-5 czerwca proponujemy spotkanie właśnie w formule roadbookowego rajdu po Wielkopolsce. Szczegóły już wkrótce!

 

 Tekst: Ireneusz Rek, zdjęcia: NoMoreGps 

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria

gory_sowie__image00001
gory_sowie__image00002
gory_sowie__image00003
gory_sowie__image00004
gory_sowie__image00005
gory_sowie__image00006
gory_sowie__image00007
gory_sowie__image00008
gory_sowie__image00009
gory_sowie__image00010
gory_sowie__image00011
gory_sowie__image00012

Pełna galeria