Stół campingowy, model TBRA003, jest sprzętem wywołującym skrajne emocje. Wielkość blatu jest wręcz oszałamiająca. Bez problemu pomieści śniadanie dla sześciu osób. Można na nim poustawiać wszelkiego rodzaju talerze, talerzyki, miski, sztućce, szklanki, kubki i wszystko, co jeszcze potrzebne do posiłku dla dużej rodziny, a i tak znajdzie się miejsce dla nieoczekiwanego gościa.

  

Duża powierzchnia stolika ma jednak także istotną wadę - wymaga sporo miejsca do załadowania. Z tego powodu polecałbym go właścicielom pick-up’ów, camperów czy po prostu dużych samochodów. Na przykład w Nissanie Patrolu nie mieści się za tylnym siedzeniem. Próby umieszczenia go pionowo za tylnym oparciem skończyły się fiaskiem – przeszkadzają nadkola. Natomiast w Toyocie Land Cruiser 100 stół można w wyżej wymieniony sposób zapakować, choć zasłania lusterko wsteczne, a do jego wyjęcia trzeba by wypakować wszystko z bagażnika lub ze środka samochodu, co w warunkach szybkiego rozkładania obozu wcale nie jest przyjemne. Jednak firma Front Runner częściowo poradziła sobie z tym problemem, oferując specjalne uchwyty do wożenia stolika pod bagażnikiem dachowym.

 

 

Wykonanie stołu FR budzi mieszane uczucia. Z jednej strony od razu rzuca się w oczy błyszczący w słońcu blat wykonany z blachy nierdzewnej oraz aluminiowe składane nogi, co daje pewność długiej eksploatacji i stabilności stołu. Z drugiej strony rażą kiepsko wykonane szczegóły, np. brzydkie spawy - nieobrobione i chropowate. To samo dotyczy mocowania blatu do ramy – nitami zrywalnymi, których łebki bardzo szpecą.

 

 

Podsumowanie:

 

 

1. Wygląd

  

Solidny, trwały, jednocześnie dosyć toporny – w porównaniu do wielu innych artykułów Front Runner ten stół nie robi zbyt dobrego wrażenia. Niemniej materiały są bardzo dobrej jakości.

 

2. Trwałość

 

Po miesiącu użytkowania, jak i przewożenia luzem na skrzyni pick-upa – brak jakichkolwiek oznak zniszczenia, zadrapania czy uszkodzenia. Mebel zapowiada się na bardzo trwały.

 

 

3. Wymiary i waga

 

TBRA003 jest niespotykanie duży. Rozmiar blatu: 1150 mm x 750 mm. Masa 11,5 kg – nie jest to mało.

 

4. Obsługa

 

Składanie i rozkładanie nóg wymaga trochę siły ze względu na masę stołu.

 

5. Wyposażenie dodatkowe

 

Uchwyty do mocowania pod bagażnikiem dachowym

 

6. Cena

 

Stół Front Runner ze stali nierdzewnej i aluminium kosztuje 1353,16 zł.

 

Konkurencja: Quechua – 59zł, 149 zł do 199 zł (cienkie aluminium, blat z cieniutkiej płyty OSB) Rockland Arizona L – 299 zł, Arizona S – 199 zł

 


      

 

Adres www: http://fr4x4.pl/stoly/217-stolik-kempingowy-ze-stali-aluminium.html

 

Stół do testów użyczyła firma Rayo4x4 - www.rayo4x4.pl

 

Tekst i zdjęcia: Michał Bartosiak