terra masuria 21 2

Mazury to nie tylko łódki, jeziora i smak lenistwa nad wodą. Mazury to także rozległe, malownicze wzgórza, lasy, historia odciśnięta w przyrodzie ceglanymi murami i zbrojonym betonem tych którzy stąd odeszli. Zapraszamy na wędrówkę wśród malowniczych okoliczności przyrody jakich nie zabraknie na pewno dla tych, którzy wraz z nami poszukają terenowych atrakcji nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi.

slajd glowny 2

Naszą przygodę z bezdrożami Mazur zaczynamy w Rybaczówce.  Zapraszamy was 11 listopada w gościnę do Kamila Stankiewicza, który namawia na MAZURSKĄ SAUNĘ dla chętnych a wieczorem ugości FESTIWALEM MAZURSKICH RYB. 

Kolejny dzień to przejazd do jachtowego portu w Szynorcie. Osada ta, położona na półwyspie między trzema jeziorami Dargin, Kirsajty i Mamry nazywała się niegdyś Steinort. Od XVw aż do 1944 r. jej historia łączy się nierozerwalnie z rodem Lehndorffów.  Pamiątką pozostałą po tamtych czasach jest pałac zbudowany w XVIIw, na starszych fundamentach przez  Marię Eleonorę, żonę Ahasvera von Lehndorffa, dyplomaty w służbie króla Jana II Kazimierza Wazy, elektora brandenburskiego i króla Danii. W czasie wojny pałac zajęło ministerstwo spraw zagranicznych III Rzeszy. W 1944 r. głowa rodu, porucznik Lehndorff brał udział w antyhitlerowskim spisku zakończonym nieudanym zamachem Stauffenberga. Został stracony, a rodzina trafiła do obozu koncentracyjnego.

Zanim jednak dotrzemy na miejsce zajrzymy jeszcze do ruin mauzoleum rodu Schenk zu Tautenburg wybudowanego w 1844 roku, w Radziejach wyjątkowego kościoła w stylu neogotyckim, na planie ośmiokąta, z 1827 r. zaprojektowanego przez późniejszego króla Prus, Fryderyka Wilhelma IV, bunkrów szefa kancelarii Rzeszy - SS-Obergruppenführer Hansa Lammersa.

Kolejny dzień to rajd w pobliżu jezior Łabap, Mamry, Rydzówka. Tu również Czekaja  na nas historyczne pamiątki w postaci Wieży Bismarcka w Srokowie, niedokończonych niemieckich śluz w Lesniewie oraz Piaskach. Poza tym jeśli wystarczy czasu zajrzymy do jednego z najlepiej zachowanych w Polsce kompleksów niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej – Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) w Mamerkach. zachowały się do naszych czasów.

W trasie nie zabraknie chwili na tradycyjne ognisko w kiełbaską. Wieczorem zawsze zaś zaprosimy na biesiadę w sztynorckich piwnicach.

GALERIA ZDJĘĆ

Wyprawy 4x4

11-11-21 - 14-11-21

KOSZT UDZIAŁU

  • Auto z kierowcą 800 zł
  • Każda dodatkowa osoba w aucie 400 zł
  • Dzieci do lat 4 – bezpłatnie
  • Dzieci do lat 7 – 50%

Rezerwacja pokoi hotelowych: indywidualnie

Limit załóg: 12
Minimalna ilość załóg: 6

WYMAGANIA

  • Auto zatankowane do pełna na dzień wyjazdu
  • Zalecane opony AT lub MT
  • Radio CB

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU

 Termin zgłoszeń: do 3 listopada 2021
Niezbędne informacje: auto, ilość osób i wiek uczestników jeśli wykorzystywane są zniżki
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Wpłaty:
 Terra Masuria 30 1050 1025 1000 0090 6537 3848

Po otrzymaniu zgłoszenia przeslemy potwierdzenie udziału i pozostałe informacje