Toyota od lat wyznacza standardy jakości, niezawodności i wytrzymałości swoich samochodów, nie tylko tych terenowych. Teraz oferuje program gwarancyjny, jakiego jeszcze na rynku nie było. Co ważne, obejmie on także starsze auta.

Samochody Toyoty od lat kojarzą się ze znikomą awaryjnością i niesamowitą wytrzymałością. Najlepszym potwierdzeniem są rankingi niezależnych organizacji konsumenckich, które regularnie na czołowych pozycjach najtrwalszych aut umieszczają te wyprodukowane przez japońską markę. Wśród modeli z opnią “aut nie do zdarcia” królują od lat kolejne genereacje pick-upa Hilux, a Land Cruiser został uznany najbardziej długowiecznym samochodem w USA.

Toyota Relax - kto może skorzystać?

Toyota jest tak pewna swoich samochodów, że zaczęła w Polsce oferować gwarancję dla aut, którym skończyła się już standardowa gwarancja producenta. Takiego programu na rynku jeszcze nie było. Ochroną Toyota Relax mogą zostac objęte wszystkie egzemplarze, które w dniu przystąpienia do niego mają mniej niż 10 lat oraz przebieg mniejszy niż 185 tys. km. Toyota nie wyklucza z programu także aut sprowadzonych z zagranicy, ale stawia jeden warunek - samochód musi pochodzić z europejskiej dystrybucji marki.

Toyota też liberalnie podchodzi do historii serwisowej. Auto mogło mieć przerwę w wizytach w autoryzowanych stacjach. Weryfikacja stanu pojazdu i tak zostanie przeprowadzona podczas przeglądu.

Land Cruiser Toyota Relax 1

Toyota Relax - warunki i korzyści

Warunkiem przystąpienia do Toyota Relax jest wykonanie przeglądu Relax w autryzowanym serwisie marki zgodnie z wytycznymi programu. Auto zostanie wtedy objęte opieką na kolejny rok lub 15 tys. km, w zależności co nastąpi wcześniej. Właściciel Toyoty zyskuje pewność, że jego auto serwisowane jest przez fachowców, zgodnie ze standardami marki oraz z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Gwarancje Toyota Relax można przedłużać do osiągnięcia przez auto limitu 10 lat lub 185 tys. km (w zależności, co wydarzy się wcześniej).

Ze względu na swoją trwałość samochody Toyoty cenione są na rynku aut używanych. Skorzystanie z programu Relax może dodatkowo podnieść wartość auta, ponieważ potencjalny nabwyca otrzyma auto zadbane, regularnie serwisowane w autoryzowanym zakładzie, a także z ważną gwarancją.

Z gwarancją Toyota Relax spokój zagranicą

Program Toyota Relax dostępny jest we wszystkich autoryzowanych serwisach Toyoty w Polsce, ale jego ogromnym atutem programu jest fakt, że obowiązuje od w wielu europejskich krajach. A to oznacza, że gdy przydarzy nam się awaria samochodu podczas zagranicznej podróży, możemy skorzystać z naprawy w ramach tego programu. W tym wypadku za serwis auta właściciel pojazdu płaci sam, a po powrocie do Polski na podstawie przedstawionych faktur za naprawę dokonywana jest refundacja.