Australijska firma Patriot Campers, której wyprawówkę LC79 Supertourer niedawno opisywaliśmy, pokazała na listopadowych targach SEMA 2022 jeszcze jedną Toyotę Land Cruiser na dalekie wyprawy. Australijski Outback to prawdziwe wyzwanie, dlatego samochody przygotowane do jego przemierzania muszą być naprawdę heavy duty. Sześciokołowy potwór LC79 Megatourer zbudowany na bazie Land Cruisera 79 z łatwością spełnia te wymagania.

 

Toyota LC79 66 Megatourer 09

 

Kiedy Justin Montesalvo, właściciel firmy Patriot Campers, pokazał światu wyprawówkę LC79 Supertourer, zebrał mnóstwo pochwał od klientów i komentatorów. To go zachęciło, żeby od razu zabrać się za jeszcze bardziej ambitny projekt i również pokazać go na tegorocznych targach Specialty Equipment Market Association. Oba samochody – LC79 Supertourer i LC79 6×6 Megatourer stanęły obok pick-upa Toyota Trailhunter Concept, na stoisku marki w hali Las Vegas Convention Center. Oba powstały na tej samej australijskiej Siedemdziesiątce, ale efekty końcowe chyba nie mogły się bardziej od siebie różnić. 

Toyota LC79 66 Megatourer 02

LC79 6×6 Megatourer to rasowa off-roadowa maszyna do podróży bez ograniczeń. Zespół Patriot Campers zaprosił do współpracy firmę JMACX Offroad Solutions, aby wspólnie przebudować podwozie, dodając trzecią oś i dodatkowe dwa koła. Samochód otrzymał zawieszenie pneumatyczne Airbag Man i amortyzatory TJM® z regulacją wysokości i siły tłumienia. W efekcie prześwit auta zwiększył się o 8 cali. Kolejny krok to hamulce WP Pro Brakes z 14,2-calowymi tarczami i sześciotłoczkowymi zaciskami oraz 18-calowe koła ROH i opony błotne 37 cali marki Mickey Thompson.

Toyota LC79 66 Megatourer 01

Kiedy podwozie było gotowe, Patriot Campers zajął się tuningiem silnika. 6-cylindrowy rzędowy silnik Diesla o pojemności 4,2 litra dostał mocniejszą turbosprężarkę i nowy układ dolotowy. Dla zabezpieczenia napędu auto otrzymało też snorkel i osłony podwozia z przodu i z tyłu.

Toyota LC79 66 Megatourer 03

W zestawie akcesoriów wyprawowych znalazł się zintegrowany bagażnik dachowy Pioneer firmy Rhino, podwójna listwa LED X-Ray Vision, mocowania zapasowych opon, wyciągarki TJM z przodu i z tyłu, dwa 240-litrowe zbiorniki paliwa Brown Davis, 70-litrowy zbiornik wody, mini baldachim i 60-litrowa lodówka. Za tylnym siedzeniem zamontowano system zasilania z dwiema bateriami litowo-jonowymi i dwiema typu AGM, kompresory, panele słoneczne i zestaw oświetlenia X-Ray Vision. LC79 6×6 Megatourer ma wszystko co potrzebne na udaną terenową wyprawę – potężne możliwości off-roadowe, sprzęt kampingowy, własne źródła energii oraz zapasy paliwa i wody.