Samochód terenowy bazujący na Toyocie Hilux trafił do jednostki pożarniczej OSP Skrzydlina, gdzie zastąpił wysłużonego Opla Fronterę. Auto w zabudowę i niezbędne akcesoria wyposażył nasz partner firma Steeler z Sokółki na zamówienie Mist-Tech.

LandCruiser PL HIlux strażacki STEELER 02

Lekki wóz terenowy dla Straży Pożarnej bazujący na Toyocie Hilux został wyposażony w zabudowę techniczną z trzema klapami otwieranymi do góry. Jest to projekt i wykonanie firmy Steeler. To samo dotyczy osłon stalowych podwozia chroniących zbiornik paliwa, zbiornik AdBlue, silnik i skrzynię biegów. W zderzaku zamontowano wyciągarkę WARN VR EVO 12-s na płycie montażowej Steelera. Model VR EVO 10-s jest w naszej rodzinnej terenówce. Również orurowanie przednie i stopnie boczne są produkcji rodzimej.

LandCruiser PL HIlux strażacki STEELER 03

Dodatkowe wyposażenie stanowią oświetlenie firmy Lazer, którego dystrybutorem jest Steeler. Wybrano model Linear 12 Elite, podobny testujemy w naszej klubowej Toyocie Land Cruiser 120. Dodatkowo pojawiły się lampy Utility 25 wrz z związkami.

LandCruiser PL HIlux strażacki STEELER 04

Aby samochód jeździł poprawnie pomimo większego obciążenia, wyposażono go w zawieszenie Old Man Emu i komplet terenowego ogumienia BF Goodrich AT. Dodatkowo dla lepszych ochrony nadwozia zainstalowano poszerzenia nadkoli. O dopływ świeżego powietrza dba snorkelingu firmy Safari.

LandCruiser PL HIlux strażacki STEELER 05

Samochód wyposażony w akcesoria pożarnicze i instalacje trafił już do jednostki. Oby dobrze służył, choć najlepiej, jakby był możliwie najrzadziej wykorzystywany.